Fabryczna

podział poddasza na dwie różne kawalerki na wynajem

Dwa mieszkania na wynajem – projekt wnętrz wraz z podziałem poddasza na dwie kawalerki w przedwojennym budynku na ul. Fabrycznej w Siechnicach.

Celem projektu była przebudowa poddasza z podziałem na dwa lokale mieszkalne przeznaczone na wynajem przy jednoczesnym utrzymaniu ekonomicznego budżetu.

Rozwiązania funkcjonalne

Stosując tylko dwa niewielkie przebicia w ścianach działowych zaprojektowaliśmy odrębne kawalerki dostępne ze wspólnego holu. Oba mieszkania posiadają wygodną część jadalniano-kuchenną, część dzienną z miejscem do spania oraz łazienki. Dodatkowo udało się zachować wejścia do mieszkań poprzez oryginalne drewniane drzwi w ich pierwotnym usytuowaniu. W lokalu przeprowadzono kompletny remont, uwzględniający również zaadaptowanie nieużywanej do tej pory przestrzeni na poddaszu. Pozwoliło to na wykorzystanie istniejących, dobrze zachowanych belek drewnianych więźby dachowej poprzez wyeksponowanie ich we wnętrzu. Częściowo udało się również zachować drewnianą podłogę, którą w holu wejściowym pomalowano na szaro a w jednym z pokoi oczyszczono i polakierowano, co jednocześnie wyciągnęło jej głęboki ciepły odcień.

Dwa mieszkania – dwa charaktery

Charakterystyczną cechą tych dwóch mieszkań jest kolorystyka. Tym razem postawiliśmy na wesołe, radosne odcienie we wnętrzach wynajmowanych głównie przez młode osoby. Rozróżniliśmy natomiast kolorystycznie obie kawalerki, które mają nieco inny charakter.

W mieszkaniu z belkami zastosowaliśmy jako kontrę do ciepłego odcienia drewna kolor niebieski, który wyróżnia aneks kuchenny a także pojawia się w łazience. Odcień ten świetnie uzupełnia także czerwony kolor cegły, którą odsłoniliśmy na jednej ze ścian.

W drugiej kawalerce miłym zaskoczeniem, które postanowiliśmy wykorzystać, była ściana po zdartej tapecie. Postanowiliśmy zostawić jej „przybrudzony” latami różnych naleciałości seledynowy odcień, który dodatkowo ożywiał stosunkowo ciemne pomieszczenie. Do tego odcienia dobraliśmy energetyczny kolor terakotowy w aneksie kuchennym. Całość podkreślają czarne elementy w postaci wyposażenia, opraw oświetleniowych a także industrialnych kabli prowadzonych po ścianie.

We wspólnym holu wejściowym zastosowaliśmy kolor zielony, który płynnie przechodzi po ścianie i suficie od jednych drzwi do drugich nadając wnętrzu trochę zadziornego charakteru. Podkreśla także przedwojenną odnowioną stolarkę drzwiową, pomalowaną na biało oraz rozdziela dwa mieszkania na wynajem.

powierzchnia: 77 m2
projekt i realizacja: 2022 r.
lokalizacja: Siechnice
prace budowlane: Kamil Kordylewski
zakres współpracy: projekt wnętrz, nadzór wykonawczy, dobór całego wyposażenia, akcesoriów i dekoracji, home staging
zdjęcia: nowaconcept

Spodobał Ci się ten projekt – zobacz też realizację Ciepłownicza.