Wesoła

stylowy pokój dla dziewczynek w mieszkaniu w kamienicy
pokój dla dziewczynek | nowaconcept - architekt wnętrz Wrocław
detal zabudowy | nowaconcept - architekt wnętrz Wrocław
pokój dla dziewczynek | nowaconcept - architekt wnętrz Wrocław
pokój dla dziewczynek | nowaconcept - architekt wnętrz Wrocław

Pokój dla dziewczynek – realizacja projektu wnętrza pokoju w kamienicy w klasycznym, uniwersalnym stylu.

Projekt obejmował zagospodarowanie przestrzeni dla dwóch dziewczynek w wieku przedszkolnym. Obok pokoju znajduje się przestronna garderoba, nie było więc potrzeby projektowania szaf. Pokój dla dziewczynek znajduje się w przedwojennej kamienicy, w urządzonym już wcześniej mieszkaniu, z pięknie odnowioną stolarką drzwiową.

Naszym założeniem było jak najlepsze wykorzystanie ponadstandardowej wysokości wnętrza (305 cm) oraz zaprojektowanie zabudowy, która pozostanie spójna z resztą aranżacji mieszkania i będzie, z powodzeniem, służyła dziewczynkom gdy nieco urosną.

Zaprojektowaliśmy zabudowę meblową, wykonywaną na wymiar, składającą się z dwóch odrębnych łóżek usytuowanych w przeciwległych narożnikach pokoju. Dostęp do nich możliwy jest po schodkach, w których ukryte są szuflady i szafki. Ze względu na układ pokoju schodki są nieco inne przy każdym z łóżek.
Poniżej łóżek znajdują się wygodne blaty biurkowe, otoczone półeczkami na dziecięce szpargały, książeczki i zabawki. Przestrzeń pod łóżkiem jest wysoka na 180 cm co daje możliwość swobodnego korzystania z niej również w przyszłości.

Ściany przy łóżkach wykończono miękkimi, tapicerowanymi panelami, dzięki czemu wygodnie korzysta się z tej strefy również siedząc. Dodatkowo można się także ukryć za przesuwną zasłonką. Nad łóżkiem znajduje się kinkiet, bezpieczne gniazdka elektryczne oraz drążek do zawieszenia girlandy świetlnej lub innych przydatnych rzeczy.

Zabudowę zaprojektowaliśmy w neutralnym, jasno popielatym kolorze. Również panele tapicerowane mają beżowo-szary odcień. Natomiast ściany przy każdym z łóżek pomalowano na ulubione kolory młodych lokatorek – różowy i żółty. Do nich dopasowano odcienie zasłonek a także dekoracyjne poduszki. Na kolorowych fragmentach ścian zamontowano drewniane, okrągłe wieszaki. Pokój dla dziewczynek ozdabia dodatkowo duża lampa Capello wisząca centralnie między łóżkami.

powierzchnia: 14 m2
projekt i realizacja: 2023 r.
lokalizacja: Wrocław
zakres współpracy: projekt wnętrz z pełnym nadzorem wykonawczym
zabudowa meblowa na wymiar: Daniel Głodowski/Danteam
panele tapicerowane: DAPPI
zdjęcia: nowaconcept

Spodobał Ci się ten projekt – zobacz również projekt wnętrza w stylu japandi.