Trawowa

mieszkanie przyjazne dla kotów w zieleniach i bieli

Mieszkanie przyjazne dla kotów – projekt wnętrza mieszkania w stylu nowoczesnym z uwzględnieniem potrzeb trzech małych mieszkańców.

Mieszkanie przyjazne dla kotów było główną wytyczną właścicielki tego wnętrza. Istniejący lokal, składający się z oddzielnych, zamkniętych pokoi, przebudowano łącząc hol, salon i kuchnię w jedną przestrzeń. Wydzielono je jedynie optycznie, poprzez ażurową ściankę oraz malowanie. W salonie, oprócz strefy wypoczynkowej, zaprojektowano miejsce do pracy zdalnej dla właścicielki. Specjalny regał z biurkiem, oprócz swojej pierwotnej funkcji, skrywa też trzy wnęki dla kotów.

Sypialnię wydzielono z zastosowaniem drzwi przesuwnych chowanych w ścianę, a ścianę między sypialnią i holem wyróżniono kolorem zielonym w głębokim odcieniu. Oddzielna kuchnia pozostała na swoim miejscu, zaprojektowano do niej jednak całkowicie nową zabudowę w beżowo białej kolorystyce z drewnianymi uchwytami.

W łazience połączono drobne, zielone płytki z wielkoformatowymi jasno beżowymi. Biała ceramika i armatura nadają całości lekkości a drewniano-metalowa szafka podumywalkowa, firmy Steel in Love oraz półki, ocieplają wnętrze. We wnęce zaprojektowano zamykaną szafę z pralką, która mieści również kuwetę, do której kot ma dostęp z zewnątrz przez okrągły otwór w ścianie.

Sypialnia została zaprojektowana jako jednoosobowa z pojemną szafą i niewielką toaletką ozdobioną dużym półokrągłym lustrem.

W całym mieszkaniu zastosowano motywy swobodnie nawiązujące do stylu art déco w postaci łuków, zaobleń i ażurowych elementów. Dodatkowo wnętrze spaja głęboki odcień zieleni i jednolita kolorystyka paneli winylowych.

powierzchnia: 55 m2
projekt: 2024 r.
lokalizacja: Wrocław
zakres współpracy: projekt wnętrz

Spodobał Ci się ten projekt – zobacz również projekt wnętrza w stylu japandi.